fbpx

Doğal Çiçek Balı; Kastamonu'nun yaylalarından...

Dedemin Balı LogoDoğal Çiçek Balımız;  Kastamonu Yaylalarının çiçeklerinin ürünüdür. Kastamonu, Batı Karadeniz Bölgesinde, ormanın ve yaylaların bol ve zengin olduğu bir ildir.   Tamamen doğal ve katkısızdır. %100 çiçek balıdır.

Balın doğallığı kadar nezaman bakım yapıldığı, haşerelere ve arı hastalıklarına karşı nasıl ve hangi mevsimde, ne tür önlemler alındığı ve hangi yöntemlerle mücadele edildiği önemlidir.

Arıcılık ve Bal Üretimimiz firmamız, Nilşen İnşaat Taah.San.Tic.A.Ş.  Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan Sırrı ŞENER in öderliğinde ve kontrolünde yürütülmektedir. Sn. Şener 50 yılı aşkın süredir arıcılık yapmaktadır. Arıcı Hasan Sırrı ŞENER Kastamonu Arı Yetiştiricileri Birliği üyesidir ve İşletme numarası TR370000070533 tür.  Ballarımız; tamamen katkısız, DOĞAL ÇİÇEK BALI dır. Tescilli bal markamız DEDEMİN BALI dır.

DedeminBalı Arıcılık Tesisi
DedeminBalı Arıcılık Tesisi
DedeminBalı Arıcılık Tesisi
Arıcılık Yöneticisi Hasan Sırrı ŞENER

Çiçek Balımızın Analiz Raporu

4. Ulıuslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi’  nde eş zamanlı yapılan  APİSLAVİA KONGRESİNE katılım sağladık. Uluslararası Bal Yarşıması Kapsamında ,ÇİÇEK BALI KATEGORİSİ ‘nde uluslararası yarışmaya katıldık. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Gıda Analizları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği esas alınarak yarışmaya katıldık ve ilk eleme olan DUYGUSAL ANALİZ i geçtik.

Çiçek Balımız; NEM, SERBEST ASİTLİK, ELEKTRİKSEL İLETGENLİK, PROLİN VE ANTİBİYOTİK ANALİZLERİ testlerine tabi tutulmuş ve herbirinden tam olumlu geçer not almıştır. Tebliğe göre maksimum olması gereken değerler ile, bizim çiçek balımızın değerleri aşağıda berilmiştir.

Görüleceği gibi PROLİN ÇİÇEK BALI DEĞERİ, BALIN KALİTESİNİ GÖSTERİR. BALIMIZDA PROLİN DEĞERİ MAKSİMUM DEĞERİN İKİ KATINDAN FAZLADIR. 

Maksimum  NEM: %20

Bizim Çiçek Balımızda Ölçülen Nem : %15

Serbest Asitlik en Fazla(mmol/kg) : %50

Serbest AsitlikBizim Çiçek Balı: %27,85

İletgenlik en fazla (mS/cm): 0,8

Bizim Çiçek Balımız İletgenlik: 0,25

Prolin enfazla (mg/kg) : 300

Bizi Çiçek Balımız (mg/kg): 628,72

Çiçek Balı Analiz Raporumuz

Bal, Polen, Mi İstiyorsunuz?