fbpx

Güneş; Bedava Enerji

Günümüzde Güneş Enerjisi en temiz ve en önemli enerji kaynağıdır.

Artık Güneş Panelleri ülkemizde üretilmekte ve çok daha ekonomik fiyatlara satılmaktadır. Güneş Enerjisi sistemleri iki grupta incelenebilir. Bunlar;

  • Off-Grid Güneş Enerji Sistemleri
  • On-Grid Güneş Enerji Sistemlei
off-gris güneş enerji sistemiOFF-GRİD GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ:

Bu güneş enerji sisteminde gündüz güneş panelleri ile üretilen elektrik enerjisi akülerke depolanır. Şebeke sistemi bulunmayab ormanlık araziler, arıcılık vb amaçlar için uygundur. Akülered depolanan elektrik enerjisi özellikle geceleri, güneş olmadığı durumlarda invertör aracılığı ile alternatif akıma dönüştürülür ve evlerimizdeki elektikli cihazların çalıştıaılması için kullanılır.

Off-Grid Güneş Enerji Sistemi, şebeke elektriğine bağlı değildir. Sistemin şehir şebeke elektrik sistemine bağlanması durumunda sistem Hibrit Güneş Enerji Sistemi haline gelir.

 

 

on-grid güneş enerji sistemiON-GRİD GÜNEŞ ENEJİ SİSTEMLERİ

Bu sistemde, evde buluna güneş enerji sistemi şehir şebekesi elektrik sistemi ile bağlantılıdır. Bu demektir ki, geceleri elektrik kullanımı için herhengi bir enerji depolama sistemine ihtiyaç yoktur. Güneş panellerinin elektrik üretmediği durumlarda, ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi şehir şebekesinden sağlanır.  Bu sistemin bir diğer faydalı tarafı da, güneş panelleri tarafından kullanımdan fazla üretilen elektriğin şehir şebeke sistemine  verilebilmesi ve bundna gelir elde edilebilmesidir. Özellike yazlık kullanılan evlerin çatılarına kurulan güneş enerjisi sistemleri, kışın ürettikleri elektrik enerjisini sisteme verdiklerinden, kışın üretilen ve kullanılmayan elektrik enerjisi ciddi bir gelir kaynağıdır.

 

Firmamız NİLŞEN ENERGY markası altında, özellikle çatı sistemleri üzerinden uzmanlaşmıştır. Bu sistemler çatılara monte edilir ve evinizin günlük kullanımı için elektrik enerjisi sağlar. Yazlıklarda, hobi evlerinde hatta şehir şebekesinin bulunduğu şehir merkezlerindeki evlerin çatılarına da kurulur ve güneşin her doğduğu gün bedava elektrik üretirler. Ayrıca, otoparkların çatısına kurulabilir ve bedava elektrik üretimi sağlanabilir.

Bedava Enerji