fbpx

Mimari ve İç Mimari Tasarım Projeleri

1990 yılında Nilşen Mimarlık Mühendislik Bürosu olarak başlayan proje çalışmalarımız, bugün Nilşen İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş. bünyesinde, ilk günkü heyecan ve 32 yıllık bilgi birikimimizle devam etmektedir.

Mimari Projeler:

Malatya Hükümet KonağıMimarlık Projeleri ciddiye alınması kesinlikle en gerekli projelerdir. Firmamız mimarlık projelerine özellikle çok özen göstermektedir.

Şöyleki;

 • mimari proje hazırlatmak için gelen müşterimizin öncelikle ne istediğini çok iyi anlar ve analiz ederiz. Sohbet sırasında, isteklerini, yakalayabildiğimiz önemli detayları not alarak, istediği projenin uygulanabilir olup olmadığını görüşürüz Eğer fiyat teklifi istenir ise kendisine mimari proje fiyatı sunulur.
 • Fiyat konusunda anlaşma sağlanması durumunda, öncelikle projenin yapılacağı alan görülür. Araziyi görmeden proje yapmak kesinlikle doğru değildir. Proje hazırlanacak alanın keşfinin yapılması sonrasında, konuşulanların taslak halinde, çizilmiş şekilde konuşulabilmesi için gelecek görüşme randevusu kararlaştırılır. Gelecek görüşmeye kadar konuşulan her şey çizim haline getirilerek ölçeklendirilir.
 • İkinci görüşmede hazırladığımız taslak çizimler müşterimiz ile paylaşılır. Taslak çalışmamızda mutabık kalınması durumunda, detay çizimler için süre görüşülür ve detayların hazırlanmasına başlanır.
 • Üçüncü görüşmemizde, hazırlanan uygulama projesi ve detayları, proje sahibi ile tekrar değerlendirilir ve kabulü sonrası mimari proje statik proje mühendislik departmanımıza aktarılır.

Firmamızın mimari proje hizmetleri yetkili ve sorumlusu, Restorasyon Uzmanı Yüksek Mimar Halime Nilgül ŞENER dir.

Mimari proje çalışmalarımız şunlardır.

 • Villa Projeleri
 • Tarihi Eser Restorasyon Projeleri
 • Sanayi Tesis Projeleri
 • Toplu Konut Projeleri
 • Kentsel Dönüşüm Projeleri
 • Otel ve Sosyal Tesis Projeleri
 • Çevre Düzenleme ve Peysaj Projeleri

İç Mimari Tasarım Projeleri:

İç mimari tasarım; konusunda uzman mimar ve iç mimarlar tarafından düzenlenmektedir.

Öncelikle tasarım yapılacak mekanın fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulur. Lazer tarama ya da ölçüm cihazları ile hassas ölçüler alınır ve tasarıma geçilir. Tasarım işveren tarafından onaylandıktan sonra, 3D çalışması yapılır.

Mühendislik Çalışmaları

Mühendislik Hizmetleri

Mühendisliğin amacı, hizmet verdiği sektörde, fonksiyonel ve ekonomik çözümler sunmaktır. Firmamızın yetkin ve konusunda uzman mühendisleri en ekonomik ve en kullanışlı çözümleri üretirler.

Mühendislik hizmetlerimiz şunlardır:

 • İnşaat Mühendisliği Projeleri: Tarihi Eserlerin Statik projeleri, betonarme, çelik ve ahşap yapılara ait statik proje çözümleri, binaların depreme karşı güçlendirilmesine ait güçlendirme projeleridir. İnşaat Mühendisliği Projelerinin yönetimi, Uzman Mühendis, İnşaat Yüksek Mühgendisi Kemal Rahmi ŞENER tarafından yürütülmektedir.
 • Enerji Kimlik Belgesi Düzenleme : Enerji Verimliliği Yönetmeliğine göre binaların enerji performanslarını tespit etmek amacı ile, binalara ait Enerji Kimlik Belgesi, EKB Uzmanı Kemal Rahmi ŞENER tarafından hazırlanmaktadır.
 • Mekanik Tesisat Projeleri : Binaların sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı ve asansör projeleri konusunda uzman makine mühendislerimizce hazırlanmaktadır.
 • Elektrik Tesisat Projeleri: Binaların zayıf akım ve kuvvetli akım elektrik tesisat projeleri konusunda uzman elektrik mühendislerimizce hazırlanmaktadır.
 • Zemin Etüd Raporu ve Geoteknik Rapor : Yapıların statik projelerinin hazırlanmasında, binanın oturduğu zeminin yapısının bilinmesi gereklidir. Zeminin yapısını tespit edilmesi amacı ile yapılan laboratuvar çalışma ve analizleri Jeofizik Mühendisi ve Geoteknik Mühendisi tarafındna yürütülür. Firmamız bu alandaki çalışmaları, konusunda uzman mühendislerle iş birliği içerisinde yürütmektedir.

mimari ya da statik proje ?

Hey merhaba
Tanıştığımıza memnun oldum.

Her ay, gelen kutunuza harika içerikler almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.