fbpx

Hasan Sırrı ŞENER

HASAN SIRRI ŞENER – KURUCU BAŞKAN / Emk.Matematik Öğr.

Emekli Matematik Öğretmeni. 1956 yılında başlayan öğretmenlik mesleğinden 1984 yılında emekli olup NİLŞEN DERSHANESİ ni kurmuştur. Devlet görevinin tamamını YÖNETİCİ olarak,  Kastamonu’da ve özellikle de büyük bir bölümünü eski adı ile “TAŞ MEKTEP – SANAT OKULU” şu anki adı ile  “KASTAMONU ENDÜSTRİ VE ANADOLU TEKNİK LİSESİ ” nde yürütmüştür. Gerek devlet öğretmenliği sırasında, gerekse  özel eğitim hizmetti sırasında hem kurucu ve yönetici olarak, hem de bilfiil ders veren Matematik Öğretmeni olarak çalışmış ve  on binlerce öğrencinin hayatına dokunmuş, onlara iş ve meslek sahibi olma yolunu açmıştır.1996 yılında anonim şirket olarak kurulan, Nilşen İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş.  nin ilk kurucu başkanıdır. Bunların yanı sıra, Başkanımız Sn. Hasan Sırrı ŞENER, 50 yılı aşkın süredir ARICILIK ile uğraşmaktadır. 50 yıl önce hobi olarak başlayan ARICILIK, profosyonel anlamda doğal organik bal ve arı kovanı üretimine dönüşmüştür. Firmamızın Arıcılık Faaliyetlerinin yöneticisi ve bizzt uygulayıcısıdır.


Kemal Rahmi ŞENER

KEMAL RAHMİ ŞENER – YÖN.KUL.BAŞK. YARD. VE VEKİLİ/ İnş.Yük.Müh.

1966 Kastamonu doğumludur. Lisans ve yüksek lisans eğitimini, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. 1990 yılında Nilşen Mimarlık Mühendislik Bürosu’nun kurucuları arasındadır.  1996 yılında Nilşen İnşaat Tahhüt Sanayi Ticaret A.Ş. nin kurucularındandır. Halen Nilşen İnşaat Taah.San.Tic.A.Ş. nin yönetim kurulu başkanıdır. Uzun yıllar Kastamonu İşaat Mühendisleri Odası Temsilciliği yapmış olup, bu günkü oda temsilciliğinin sistemini kuran inşaat mühendisidir.

Çocukluk yıllarından bu güne müzikle ilgilidir. 6 yaşında saz çalmaya başlamış, üniversite yıllarında, 8 yıl boyunca ODTÜ THBT ve ODTÜ KTMT  de görev almış ve THBT Türk Halk Müziği Korosunda bağlama, Klasik Türk Müziği Korosunda da ud sanatçısı olarak görev yapmıştır.


Halime Nilgül ŞENER

HALİME NİLGÜL ŞENER – YÖNETİM KURULU BAŞKANI / Yüksek Mimar

İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’ da tamamladı. 1989 yılında Lisans, 1992 yılında yüksek lisan öğrenimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde tamamladı. 1990 yılında kurulan Nilşen Mimarlık Mühendislik Bürosu nun kurucuları arasında yer aldı. 1996 yılında Nilşen İnşaat Taah.San.Tic.A.Ş. nin kurucu ortaklarındandır. Yaptığı bir çok proje, çeşitli platformlarda ödüle layık görülmüştür. Ödül alan projelerinin en sonuncusu, 2017 yılında, MİARGEM min, belediyeler arasında düzenlediği ve kültürel mirasın korunması konusundaki mimari proje yarışmasında, Malatya’nın Arapgir İlçesinde bulunan Seher Atmaca Konağı için hazırladığı,  Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon projesi Türkiye birincisi olmuştur. Halen yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Başkanı ve ÇEKÜL Vakfı Temslcisidir.